Recenze Ford Transit FORD KLUB EU

WEB VŠECH PŘÍZNIVCŮ VOZŮ ZNAČKY FORD

Recenze Ford Transit

Ford Transit, je nejznámějším zástupcem velkých užitkových vozů na českém trhu již po 45 let. Než začaly i jiné automobilky vyrábět užitkové vozy, tak byla tato dodávka více, či méně jediným modelem této kategorie, kterou jsme mohli na českých silnicích vidět. Automobilka svým modelem Transit dokázala využít výsadního postavení a stále se řadí mezi nejlepší.

Ford Transit Kombi je jednou z mnoha desítek variant, které jsou v současné době v nabídce. Jedná se o dodávku pro přepravu cestujících. Ford Transit Kombi je civilní verzí, neboť disponuje všemi prosklenými okny, na rozdíl od verzí Van nebo Kombi Van.

Exteriér

Nový Ford Transit Kombi dostal nový kabát, přičemž modernizace byla zaměřena především na příď. Tato dodávka dostala novou masku s firemním logem a nese výrazné vertikálně orientované světlomety, do kterých jsou zakomponovány čiré blinkry. Enormní modré logo automobilky se nachází uprostřed mohutné masky chladiče s horizontálními žebry v barvě karoserie. Fordův modrý ovál má neuvěřitelných 230 mm a šířku a 90 mm na délku.

Velmi praktickým detailem této dodávky je dvojice stupaček, které jsou umístěné na předním nárazníku ve spodní části pro lepší dosažitelnost čelního skla při mytí. Ostatní části vnějšího designu byly podřízeny praktičnosti. Nenalezneme zde žádná efektivní zaoblení, na mnoha místech je jen funkční, ale čistý design plný hran a pravidelných tvarů. Výtkou může být nepraktické seřizování zpětných zrcátek, které je možné jen manuálně a zvenku.

Interiér

Vlně modernizace neunikl ani interiér této dodávky. Velké množství prosklené plochy a dostatek místa pro nohy i hlavu navozuje pocit vzdušnosti a prostornosti, takže nehrozí, že by jste se cítili stísněně. Vybavení i provedení připomíná spíše osobní vůz, než dodávku. Za to může moderní přístrojová deska, která má mnoho odkládacích prostor (mj. i přihrádku pro mobilní telefon), dostatečně dimenzovanou kapacitu na uložení kelímků i velkých PET lahví s nápoji a horní část přístrojové desky má uprostřed dokonce výklopný stolek, který se v tomto typu auta bude rozhodně hodit. Čtyřramenný volant skvěle padne do ruky a výborně umístěná řadící páka s přesným chodem, jsou dva nejčastější ovládací prvky, díky kterým bude cestování zábavou.

Ve Fordu Transit Kombi je možné pohodlně usadit až 9 cestujících včetně řidiče. Standardně se dodává se třemi radami sedadel. Díky čalounění sedadel máte pocit, že se nacházíte v osobním voze a ne v dodávce. Díky své variabilitě nabízí Transit různé uspořádání sedadel, přičemž zadní lavice lze zcela vyjmout. Sedadla jsou ovšem mohutná a tak manipulace s nimi není moc jednoduchá a jeden dospělý člověk to jen stěží zvládne. Přední řada sedadel je standardně vybavena sedadlem řidiče a dvojsedadlem spolujezdce.

Vybavení

Ve voze je k dispozici palubní počítač, kvalitní autorádio s CD přehrávačem a komfortním ovládáním pod volantem. Dále jistě oceníte vyhřívané čelní sklo nebo manuálně řízenou klimatizaci. Její aktivace je signalizována diodou na otočném ovladači, která však nedává za denního světla jednoznačnou informaci.

Avšak co je důležité, Ford Transit Kombi se může pyšnit širokou škálou prvotřídních bezpečnostních a zabezpečovacích prvků. Systém zámků nepoužívá táhel ani lanek a uzamykatelnou kapotu motoru lze otevřít pouze pomocí klíče. Samozřejmostí je imobilizér. Posádku pak chrání airbagy a robustní konstrukce s výztuhami a deformačními zónami. Velmi cenným bezpečnostním prvkem je stabilizační systém ESP, který lze speciálně dokoupit (+ 11.900,- Kč).

Co ovšem oceníte je velká flexibilita nákladového prostoru. Pokud je potřeba přepravit větší náklad, stačí sklopit 2. a 3. řadu sedadel, a nebo je můžete vyjmout ven (vyjímatelná 2. řada sedadel je výbavou na přání). Pro spolehlivé ukotvení nákladu jsou k dispozici úchytná oka (výbava na přání). Snadný a pohodlný přístup na zadní sedadla je umožněn bočními posuvnými dveřmi, které po otevření vytvoří v karoserii otvor 1270 mm dlouhý a 1340 mm vysoký. Skla v bočních dveřích jsou uložena na úrovni povrchu okolních plechových dílů a tak lze odsunout pouze část o rozměrech 37 x 40 cm (+ 11.000,- Kč).

Provedení

Ford Transit Kombi je vyráběn ve třech základních verzích (s krátkým, středním a dlouhým rozvorem náprav).

Ford Transit Kombi s krátkým rozvorem náprav se standardně dodává s nízkou střechou a je k dispozici s pohonem přední nápravy (Duratorq 2,2 TDCi o výkonu 85 k, 110 k nebo 130 k) či s pohonem zadní nápravy (motor Duratorq 2,4 TDCi o výkonu 100 k).

Ford Transit Kombi se středním rozvorem náprav se nabízí s nízkou, středně vysokou nebo na přání dodávanou vysokou střechou. Nabídka motorů v této verzi je stejná jako u Fordu Transit s krátkým rozvorem. Pohon kol zadní nápravy je navíc možný s motorem Duratorq 2,4 TDCi 115k.

Ford Transit Kombi s dlouhým rozvorem náprav má k dispozici středně vysokou střechu, popřípadě na přání dodávanou vysokou střechu. Nabídka motorů je navíc obohacena o motor 2,4 TDCi o výkonu 140 k.

Technické údaje

 • Válce / ventily: 4 / 4
 • Zdvihový objem (ccm): 2198
 • Nejvyšší výkon (kW / ot/min): 96 / 3500
 • Nejvyšší toč. moment (Nm / ot/min): 310 / 1600
 • Spotřeba-město/mimo/kombi (l/100 km): 9.6 / 6.5 / 7.6
 • Objem nádrže (l): 80
 • Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1596 / 1329
 • Rozměr pneu: 195/70 R15
 • Délka (mm): 5201
 • Šířka (mm): 1982
 • Výška (mm): 1984
 • Rozvor (mm): 3300

Fotogalerie - Ford Transit