Recenze Ford Mondeo FORD KLUB EU

WEB VŠECH PŘÍZNIVCŮ VOZŮ ZNAČKY FORD

Recenze Ford Mondeo

Ford Mondeo, v podobě v jaké se nám dnes představuje, prošelo několika změnami. Na trh přišlo před třemi lety s marketingovou podporou Jamese Bonda. Sportovně střižené liftbacky a sedany doplnilo klasičtější kombi střední třídy, jehož rozměry lze i dnes směle označit za gigantické.

Avšak faceliftované Mondeo bylo představeno v srpnu 2010 na autosalonu v Moskvě. Stylový, dynamický sportovní profil nového Fordu Mondeo naznačuje, že došlo k velkým změnám na karoseriích a i na modernizaci interiéru. Kámen na kameni nezůstal ani pod kapotou. Již po usednutí za volant si povšimnete vyšší úrovně komfortu, pečlivého zpracování detailů a široké škály moderních technologií. Důmyslné technologie přispívají k podmanivějšímu zážitku z jízdy s tímto novým vozem.

Exteriér

Poněkud zastarávající tvary Mondea byly opět posunuty o kousek dále a i na tomto modelu se podepsal vývoj designérského směru Ford kinetic Design. Jedná se o nenápadné úpravy, díky kterým nové Mondeo zepředu vypadá dynamičtěji. Větší dynamičnosti bylo docíleno pomocí nárazníku s rozměrnějším, chromově rámovaným otvorem ve spodní části. Nový rám dostala také maska chladiče, přes logo automobilky vede další chromová linka. Avšak chromování se nemusí zamlouvat všem, takže nezoufejte, levnější výbavy vyhlížejí střídměji.

Kupodivu zůstaly zachované světlomety, pouze se mezi mlhovkami objevil pás moderních a žádaných diod pro denní svícení. Změnou prošla i kapota a to především kvůli bezpečnosti. Směrová světla se přestěhovala z blatníku do zpětných zrcátek, jejich místa zabrala falešná ventilační mřížka. Záď jako celek zůstala nezměněna, pouze se posunul znak modrého oválu těsně nad registrační značku.

Interiér

Základ interiéru zůstává stejný, avšak ho vpřed posouvají vyladěné detaily. I zde se projevil návrhářský směr Ford kinetic Design. Celkové prostředí interiéru a jednotlivé detaily jsou důmyslně propracovány a sladěny. Důraz byl především kladen na robustnost a eleganci dílenského zpracování. Z nové středové konzoly, která je nejvýraznějším vizuálním prvkem kabiny, je patrné úhlednější, plynulejší a svůdnější pojetí designu. Středový panel především dostal méně hliníku, takže nepůsobí jako nepovedená imitace dřeva. Přístrojový štít je tvarován ve stylu malé Fiesty a mezi budíky je informační panel, vše je dobře čitelné a přehledné.

Stejný naopak zůstává skvěle tvarovaný čtyřramenný volant a také sedadla. Ty mají zbytečně široké opěradlo, takže trup téměř nedrží, zatímco sedák svírá stehna jako u málokterého sporťáku. Avšak cestující nebudou trpět nedostatkem místa. Nohy se však hůře zasouvají do mezery pod předním sedadlem, zejména pokud řidič vyhledává nízký posaz. Díky širokým dveřím se vpřed i vzad snadno nastupuje.

Vybavení

Ford Mondeo ani ve své třetí generaci nepřišel o schopnosti stěhovacího vozu. Obrovský zavazadelník můžete jednoduchým sklopením sedaček proměnit v objemný přepravní prostor vyzbrojený navíc rovnou ložnou plochou. Zajisté taky oceníte řadu odkládacích ploch, které slouží pro lepší pohodlí cestujících.

Vybavení Fordu Mondeo je velmi široké, jako u všech novějších modelů, tak i Ford Mondeo nabízí intuitivní systém ovládání HMI a Ford Convers +, který vám umožní obsluhovat všechny důležité funkce vozu bez nutnosti spouštět ruce z volantu. Při řízení jistě oceníte zařízení Bluetooth, která vám umožní napojit svůj mobilní telefon na toto zařízení a telefonovat při jízdě, aniž by jste spustili ruce z volantu. Dále si můžete pořídit Adaptivní tempomat (ACC) s detektorem bezpečné vzdálenosti (FA), nastavitelný omezovač rychlosti (ASLD), duální automatickou klimatizaci (DEATC), mobilní navigaci Ford.

Provedení

Již v nejzákladnějším provedení, Cora, naleznete velmi vysokou úroveň výbavy s elegantním prostorným interiérem. Pokud by vám tato výbava nestačila a chtěli by jste víc, tak vám Ford může nabídnou, další vozy s luxusnější výbavou, což se samozřejmě projeví na ceně. Větší pohodlí naleznete u Fordu Trend, pro náročné zákazníky je k dispozici Ford Ghia, jejíž atributy – luxus, elegance a komfort jsou patrné v každém detailu. Pro velmi náročné přichází na řadu verze Titanium a pro nejnáročnější připravila automobilka verzi Titanium S.

S novým Mondeem přišla i nová nabídka motorů. Díky nabídce kultivovaných, výkonných a hospodárných motorů se Mondeo vyznačuje ještě dynamičtějším jízdním projevem. K dispozici jsou zážehové motory Ford EcoBoost s technologií Ford ECOnetic, které se vyrábí ve variantách 1,6 i 2,0 litrů. A dokonce i nejsilnější vznětový motor, přepracovaný čtyřválec TDCi 2,2 l, který je s výkonem 147 kW nejsilnější čtyřválcovou jednotkou řady Duratorq všech dob, má emise CO2 jen 159 g/km.

Technické údaje

 • Zrychlení 0 - 100 km/h (s): 7.9
 • Spotřeba-město/mimo/kombi (l/100 km): 10.7 / 6 / 7.7
 • Zavaz. prostor - sedadla/sklopena (l): 542 / 1733
 • Objem nádrže (l): 70
 • Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1586 / 709
 • Rozměr pneu: 205/50 R17
 • Délka (mm): 4830
 • Šířka (mm): 1886
 • Výška (mm): 1512
 • Rozvor (mm): 2850
 • Rozchod vpředu (mm): 1579
 • Rozchod vzadu (mm): 1595

Fotogalerie - Ford Mondeo